DOST SİGORTA
DOST SİGORTA
BÖRTE

ULUSAL YETERLİLİK SİSTEMİ TANITIM GÜNLERİ SAMSUN'DA DÜZENLENDİ

GÜNDEM 14.01.2023 - 09:13, Güncelleme: 14.01.2023 - 09:13
 

ULUSAL YETERLİLİK SİSTEMİ TANITIM GÜNLERİ SAMSUN'DA DÜZENLENDİ

Türkiye Yeterlilikler Sistemi ve Çerçevesinin Uygulanması Operasyonu (TUYEP) için Teknik Yardım Projesi kapsamında düzenlenen Ulusal Yeterlilik Sistemi Tanıtım Günleri etkinliği Samsun’da Anemon Otel’de gerçekleştirildi.
Etkinliğe; Ondokuz Mayıs Üniversitesinden (OMÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Batuk, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Gökhan Demir, Fakülte Dekanları, Meslek Yüksekokulları Müdürleri ve çok sayıda akademisyen ile öğrenci katıldı. Türkiye Yeterlilikler Çerçevesinin uygulanması ve bireylerin Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olmalarının desteklenmesi yoluyla işgücü piyasasına nitelikli işgücü sağlanmasını amaçlayan projenin bölge paydaşlarının bir araya geldiği etkinliğin açılış konuşmaları Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan tarafından gerçekleştirildi. Ulusal Yeterlilik Sistemi ve Sınav ve Belgelendirme Süreçlerine ayrıntılı bilgilerin paylaşıldığı etkinlikte Avrupa’da Ulusal Yeterlilik Sistemleri de proje uzmanları tarafından tanıtıldı. Nitelikli işgücünün ve belgelendirilmiş yetkinliklerin öneminin vurgulandığı etkinlikte Mesleki Yeterlilik Kurumunun bu alanda yaptığı çalışmalar aktarıldı. Etkinlikte Avrupa Hayat Boyu Öğrenme Yaklaşımına ilişkin güncel gelişmelere dair sunum gerçekleştirildi. Avrupa Yeterlilik Çerçevesi ve Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi hakkında konu uzmanları tarafından bilgiler verildi. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finansa edilen projenin tanıtım etkinliği hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi. TUYEP hakkında detaylı bilgi için https://tuyep.org/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.
Türkiye Yeterlilikler Sistemi ve Çerçevesinin Uygulanması Operasyonu (TUYEP) için Teknik Yardım Projesi kapsamında düzenlenen Ulusal Yeterlilik Sistemi Tanıtım Günleri etkinliği Samsun’da Anemon Otel’de gerçekleştirildi.

Etkinliğe; Ondokuz Mayıs Üniversitesinden (OMÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Batuk, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Gökhan Demir, Fakülte Dekanları, Meslek Yüksekokulları Müdürleri ve çok sayıda akademisyen ile öğrenci katıldı.

Türkiye Yeterlilikler Çerçevesinin uygulanması ve bireylerin Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olmalarının desteklenmesi yoluyla işgücü piyasasına nitelikli işgücü sağlanmasını amaçlayan projenin bölge paydaşlarının bir araya geldiği etkinliğin açılış konuşmaları Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan tarafından gerçekleştirildi.

Ulusal Yeterlilik Sistemi ve Sınav ve Belgelendirme Süreçlerine ayrıntılı bilgilerin paylaşıldığı etkinlikte Avrupa’da Ulusal Yeterlilik Sistemleri de proje uzmanları tarafından tanıtıldı. Nitelikli işgücünün ve belgelendirilmiş yetkinliklerin öneminin vurgulandığı etkinlikte Mesleki Yeterlilik Kurumunun bu alanda yaptığı çalışmalar aktarıldı.

Etkinlikte Avrupa Hayat Boyu Öğrenme Yaklaşımına ilişkin güncel gelişmelere dair sunum gerçekleştirildi. Avrupa Yeterlilik Çerçevesi ve Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi hakkında konu uzmanları tarafından bilgiler verildi.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finansa edilen projenin tanıtım etkinliği hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

TUYEP hakkında detaylı bilgi için https://tuyep.org/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve samsunflashaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.