DOST SİGORTA
DOST SİGORTA
BÖRTE

“MOBİL ATIK ARAÇ” HİZMETİ İLKADIM İLÇE HALKINDAN BÜYÜK DESTEK ALIYOR

TEKNOLOJİ 27.02.2022 - 23:18, Güncelleme: 27.02.2022 - 23:18
 

“MOBİL ATIK ARAÇ” HİZMETİ İLKADIM İLÇE HALKINDAN BÜYÜK DESTEK ALIYOR

İlkadım Belediyesi’nin her geçen gün yeni projeler ve uygulamalarla geliştirdiği sıfır atık hedeflerine uygun hazırladığı atık toplama hizmeti olan “Mobil Atık Aracı” ilçe halkında büyük destek alıyor.
İlkadım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü organik atıklarla birlikte, çöpe atılarak toprağa ve yer altı sularına zehirli maddelerin karışmasına neden olan elektronik atıkların çevreye zararsız bir şekilde toplanması ve geri dönüşümünü sağlanması için hayata geçirdiği “Mobil Atık Aracı” bir telefonla elektrikle çalışan beyaz eşya ve elektronik atıkları vatandaşların kapısından teslim alıyor. İlkadım’lılar yeni uygulamayla "444 55 06" Alo Atık Hattını arayarak elektronik atıkları evlerine gelen Mobil Atık Aracına teslim edecek. Belediye personeli tarafından alınan elektronik atıklar, İlkadım Belediyesi’ne ait 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi’nde depolama alanında toplanarak çevreye ve ekonomiye kazandırılmak üzere lisanslı geri dönüşüm ve bertaraf tesislerine gönderilecek. Devam eden bu uygulama ile ilçede sıfır atık bilincinin yaygınlaştırılması, etkili atık yönetimi uygulamalarında vatandaşlara kolaylık sağlanması hedefleniyor. “Elektronik atıkların çevreye vereceği tehlikenin farkındayız” Uygulama hakkında bilgiler aktaran İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Bilgisayar başta olmak üzere, televizyon, kamera, bilgisayar ekipmanlarının teknolojinin ilerlemesi yeni modellerinin çıkmasıyla birlikte vatandaşlarımız eskiyen ve bozulan bu cihazlarını kısa sürede ellerinde çıkarmak istiyor. Evsel atıklarla birlikte çöpe atılan ve ekonomiye büyük katkı veren bu aletlerin görüntü kirliğinden de daha önemlisi çevresine vereceği büyük tehlikenin farkındayız. Bu sebeple artık evinizde yada işyerinizde bilgisayarlarınız, elektrikli elektronik aletleriniz bozulduğunda belediyemizin 444 55 06 numaralı telefonunu arayarak, bu aletlerinizin özel araçlarımızla evinizden alınmasını ve çevreye zarar verilmeden yok edilmesini sağlayabilirsiniz. Her konuda olduğu gibi elektronik atıkların da geri dönüşümü, tekrar ekonomiye kazandırılması ya da sağlıklı şekilde yok edilmesi konusunda öncü olan uygulamamız ile çevrenin korunmasına da önemli bir katkı sunacağız” dedi. “Ödüllü atık toplama yarışı okullarda” İlçemizde bulunan okullarımızda başlatacağımız  “Ödüllü Sıfır Atık Toplama Yarışması” için öğrencilerimizin göstermiş olduğu ilgi ve alakalarından mutlu olduklarının da sözlerine ekleyen Başkan Demirtaş,” Atıkların geri dönüşümü noktasında bilinçli ve sorumluluk sahibi bir nesil yetiştirmek için ilçemizde Sıfır Atık Projesi’ne desteğimiz devam ediyor. Okullarımızda düzenleyeceğimiz sıfır atık yarışmalarıyla, çocuklarımızı bilinçlendirip onlara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak istiyoruz” dedi.
İlkadım Belediyesi’nin her geçen gün yeni projeler ve uygulamalarla geliştirdiği sıfır atık hedeflerine uygun hazırladığı atık toplama hizmeti olan “Mobil Atık Aracı” ilçe halkında büyük destek alıyor.

İlkadım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü organik atıklarla birlikte, çöpe atılarak toprağa ve yer altı sularına zehirli maddelerin karışmasına neden olan elektronik atıkların çevreye zararsız bir şekilde toplanması ve geri dönüşümünü sağlanması için hayata geçirdiği “Mobil Atık Aracı” bir telefonla elektrikle çalışan beyaz eşya ve elektronik atıkları vatandaşların kapısından teslim alıyor. İlkadım’lılar yeni uygulamayla "444 55 06" Alo Atık Hattını arayarak elektronik atıkları evlerine gelen Mobil Atık Aracına teslim edecek. Belediye personeli tarafından alınan elektronik atıklar, İlkadım Belediyesi’ne ait 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi’nde depolama alanında toplanarak çevreye ve ekonomiye kazandırılmak üzere lisanslı geri dönüşüm ve bertaraf tesislerine gönderilecek. Devam eden bu uygulama ile ilçede sıfır atık bilincinin yaygınlaştırılması, etkili atık yönetimi uygulamalarında vatandaşlara kolaylık sağlanması hedefleniyor.

“Elektronik atıkların çevreye vereceği tehlikenin farkındayız”

Uygulama hakkında bilgiler aktaran İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Bilgisayar başta olmak üzere, televizyon, kamera, bilgisayar ekipmanlarının teknolojinin ilerlemesi yeni modellerinin çıkmasıyla birlikte vatandaşlarımız eskiyen ve bozulan bu cihazlarını kısa sürede ellerinde çıkarmak istiyor. Evsel atıklarla birlikte çöpe atılan ve ekonomiye büyük katkı veren bu aletlerin görüntü kirliğinden de daha önemlisi çevresine vereceği büyük tehlikenin farkındayız. Bu sebeple artık evinizde yada işyerinizde bilgisayarlarınız, elektrikli elektronik aletleriniz bozulduğunda belediyemizin 444 55 06 numaralı telefonunu arayarak, bu aletlerinizin özel araçlarımızla evinizden alınmasını ve çevreye zarar verilmeden yok edilmesini sağlayabilirsiniz. Her konuda olduğu gibi elektronik atıkların da geri dönüşümü, tekrar ekonomiye kazandırılması ya da sağlıklı şekilde yok edilmesi konusunda öncü olan uygulamamız ile çevrenin korunmasına da önemli bir katkı sunacağız” dedi.

“Ödüllü atık toplama yarışı okullarda”

İlçemizde bulunan okullarımızda başlatacağımız  “Ödüllü Sıfır Atık Toplama Yarışması” için öğrencilerimizin göstermiş olduğu ilgi ve alakalarından mutlu olduklarının da sözlerine ekleyen Başkan Demirtaş,” Atıkların geri dönüşümü noktasında bilinçli ve sorumluluk sahibi bir nesil yetiştirmek için ilçemizde Sıfır Atık Projesi’ne desteğimiz devam ediyor. Okullarımızda düzenleyeceğimiz sıfır atık yarışmalarıyla, çocuklarımızı bilinçlendirip onlara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak istiyoruz” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve samsunflashaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.